Az üveg története jóval idősebb, mint az emberiség története, mégis a természet eme csodálatos ajándékát az ember kezdte használni, ő tette közhasználati eszközzé. Ügyes kezű üvegkészítő mesterek éltek Egyiptom területén, innen terjedt el ez a mesterség világszerte, így a mi kis szigetünkre is. Az üveg homok, mészkő, szóda, színezőanyag megolvasztott keverékéből gyártott, anyag.
Szigetünk életében nagyon fontos szerepet játszott és játszik is a mai napig az üveggyártás. Már a sziget őslakosai is felfedezték a természet adta lehetőségeket hiszen a legfontosabb alapanyag, a homok adott.
Az üveg természeténél fogva ezerarcú. Már anyagában is lehet jelkép, műalkotás, de gyakran jelenítik meg társművészetekben.
Éppen ezért sok üvegtárgy őrzi a Sziget titkait és mítoszait a mai napig.
A képen látható üveg vitrin a Sziget legrégibb és legértékesebb vitrine, a 15. századból származik. Ebben a vitrinben őrizzük a Sziget legértékesebb kincseit. A legenda szerint ezt a vitrint egy paraszt készítette, aki egy királyi családnak ajándékozta, azzal a céllal, hogy örök védelmet nyújtson az értékeiknek és csak a királyi család tagjai nyithatták ki.
Ez a műemlék a Szigeten készült első műtárgyak közé tartozik. Nagyon különleges, mivel ahhoz képest, hogy régen készítették gazdag a színvilága és különböző motívumok találhatóak rajta. A mítosz úgy tartja, hogy a lámpa fényei gyógyító erővel bírnak. Azonban csak gyertyával szabad benne világítani.A természetes fények érdekében.
A Szigeten élt uralkodó család tulajdona a tükör évszázadok óta. A 16.században készült amikor Bella hercegnő férje, Károly herceg távollétében készítette sajátkezűleg amíg hercegére várt. A tükör készítése a reményt szimbolizálta számára.
Igény szerint tárlatvezetést is biztosítunk!
Felnőtt : 100 SZIG
Gyerek : 50 SZIG (5 év alatt ingyenes!)
Családi : 135 SZIG
Tárlatvezetés esetén +25 SZIG csoportonként!
Pontos cím: A sziget központjában a palota mellett. ( Palota Út 2.)
Elérhetőségek:
Telefonszám : *79456678
Weboldal : www.üvegmúzeum.com
E-mail: szigetüvegmuzeum@gmail.com