A szigeten élők nem a megszokott építészeti módot követik. Épületeikkel vagy a természethez szeretnének közeledni, vagy az ultramodern irányzatot képviselik. A szokványos megoldások nem igazán izgatják fel őket.
Sokan „Le viskó” típusú kissé a föld felszínébe ágyazódó speciális hőszivattyúkkal fűtött épületekben élnek, onnét figyelik a sziget élővilágát, vagy hétvégenként ott relaxálnak. A Le viskó /ejtsd: „löviskó”/ belseje meghitt nyugalmat biztosít, általában kétszintes, a szinteket fagerendák választják el egymástól. Fák, bokrok veszik körül, a kertjében, ha lehet ilyet mondani- mivel szinte eggyé válik a tájjal, kicsiny tó biztosít menedéket az itt honos díszhalak számára. Az elektromos ellátást szélgenerátorok szolgáltatják, a naposabb helyeken pedig napkollektorral, napelemekkel oldják meg a villanydelejesség szükségletét. A belső megvilágítást fénycsatornákon bejutó természetes fény segítségével oldják meg. (A teljes fényvisszaverődést alkalmazva)
A nagyobb települések blokk jellegű lakóházai űrtechnikából kölcsönzött anyagokból épülnek fel. Tetejükön terasz, függőágy, kávézó. Az abszolút földrengésbiztos épületben a szinteken külön kávécsapon extra fekete folyik. Amennyiben pedig munkahelyről, és nem lakóházról beszélünk, a lazább munkabeosztásban dolgozók számára természetes alapanyagokból készült energiaital szolgál beviteli forrásként.
Különleges formájú teljes körpanorámát biztosító kilátókkal követhető a partmenti településekről a versenyúszás a cápákkal névre hallgató sport. A kilátó szintje vertikálisan i elmozdítható. És nagyjából harminc perces periódusidővel tesz meg egy kört a szélén helyet foglaló kíváncsiskodó.
A múzeumok épületei sugárirányban mindenhonnan megközelíthetőek. Speciális, vízből kiszedett kagylók vázából készül a díszítésük, nagy, öblös bejáratúak.
Az egyenlőszárú háromszög keresztmetszet, illetve a tetraéderes házforma lehetővé teszi a maximális napsütésfelhasználást. Ezen épületek belsejébe a legkülönlegesebb technikai megoldásokat sorakoztatják fel. A lifttel ellátott belső némelyikben két- három konyha is helyet kap, az építészek a nagycsaládosokat célozták meg ezzel az épülettípussal. A legifjabbak legfelül, a legidősebbek pedig a legalsó szinten foglalnak helyet.
A tömegközéppont-épület konditeremként szolgál a sziklaszirteken, kissé a víz fölé csúszva fokozza az adrenalinszintet a fogyni vágyókban. A földszinten kap helyet a súlyzókkal terhelt terem, a legfelső emelet a jóga, és a jacuzzi szintje.
https://www.hogyan-kell.com/articles/tetokert-hogyan-gondoskodik-es-amely-novenyeket.html
https://www.agraroldal.hu/tetokertek.html
https://sokszinuvidek.24.hu/kertunk-portank/2017/03/29/szavak-nelkul-is-meselnek-az-epitesz-dombhazai/
https://www.origo.hu/utazas/20140117-osztol-nyaralhat-ugy-mint-egy-nyugati-zold-ember.html
https://tervlap.hu/cikk-nezet/a-piramis-haz